Ana Menü
Ramazan 2016
Dini Sorular
Din İşleri Sosyal
Bimer
Türkiye Diyanet Vakfı
Aile İrşad
Canik WebTv
isam kütüphanesi
E-Yayın Satış

Soğuksu Mh. Pınarbaşı Kız Yatılı Kuran Kursu


SOĞUKSU MAH. PINARBAŞI KIZ YATILI KURAN KURSU

Web: www.pinarbasikk.canikmuftulugu.gov.tr

Adres :
Karşıyaka Mah. Selahattin Eyyübi Caddesi No:60 CANİK/SAMSUN

Genel Bilgiler
Canik İlçesinin tek yatılı kursu olan Soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Yatılı Kız Kur’an Kursu, dört katlı , müstakil bir binada hizmet vermektedir. Öğrencilerin sportif faaliyet yapmaları ve dinlenmeleri için müstakil bir bahçesi bulunmaktadır. Dört derslik, yemekhane, dört yatakhane, mescit, öğretmenler odası ve idareci odası bulunan kurs 1996 yılında eğitime başlamış ve bu yıl 14. mezunlarını vermiştir. Kur’an kursumuz 2010 –2011 yılında 32 tanesi hafız olmak üzere 70 yatılı öğrenciye hizmet vermeyi hedeflemektedir. Kursumuzda ayrıca gündüzlü öğrencilere de eğitim verilmektedir. Kursumuz dört öğretici, iki hizmetli ve bir aşçı personel kapasitesine sahiptir.
KURS ÖĞRETİCİLERİ


SELVİYE AYDIN

1969 yılında Çarşamba’da doğdu. İlköğrenimini tamamladıktan sonra 1988 yılında Samsun İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Samsun İl Müftülüğüne bağlı kur’an kurslarında iki yıl fahri olarak görev yaptı. 1996 yılında Samsun İli Çarşamba İlçe Müftülüğü Çelikli Gömen Kursu’na atandı. Ayrıca Dikbıyık ve Irmaksırtı Kur’an kurslarında görev yaptı. 2002 yılında Samsun İli Canik İlçe Müftülüğü soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Yatılı Kur’an Kursu’na naklen atandı. 2003 yılında ilahiyat ön lisanstan mezun oldu. Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu sınavları kazanarak 2005 yılında Almanya mainz Bölgesi Din Ataşeli’ğinde din görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında yurtiçi görev yerine döndü. Selviye Aydın aynı zamanda Ankara Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama Programı mezunudur.

E-Posta :

ŞEHRİ KESKİN

1971 yılında Samsun’da doğdu. İlkokulu Samsun’da tamamladıktan sonra, Samsun Merkez Kızılcıkdibi Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı. Orta okulu Samsun’da tamamladıktan sonra, Samsun İmam-Hatip Lisesi’ne başladı ve Erzurum İmam-Hatip Lisesin’den mezun oldu. 2007 yılında Kayseri İli Develi İlçesi Sebiha Cebeci Kur’an Kursu’nda göreve başladı. 2009 yılında Samsun İli Canik İlçesi Soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Kız Kur’an Kursu’na naklen atanan Şehri KESKİN ilahiyat ön lisans mezunu olup, evli ve üç çocuk annesidir

E-Posta :


HANİFE DÜZENLİ

1978 yılında Samsun’da doğdu. İlköğrenimini bitirdikten sonra Trabzon İli Of ilçesi Çataldere Köyü Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı. 1999 yılında Samsun İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2005 yılında Iğdır İl Müftülüğü Nuh Nebi Cami Kur’an Kursu’nda göreve başladı. 2006 yılında İlahiyat Önlisans’tan mezun oldu. Samsun İli Canik İlçe Müftülüğü Yeşilova Kur’an Kur’su’na naklen atandı. Canikoğlu Kur’an Kursu’nda bir yıl çalıştıktan sonra, şu an Soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Yatılı Kur’an Kursu’nda göreve devam etmektedir. Hanife DÜZENLİ evli ve ikiz çocuk annesidir.

E-Posta :

 

 

 

FATMA ERGİN


1979’da Çarşamba’da doğdu. İlköğrenimini burada tamamladıktan sonra Samsun İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında Samsun İli Canik İlçe Müftülüğü Yavuz Sultan Selim Kur’an Kursu’nda göreve başladı. Fatma ERGİN evli olup halen bu kursumuzda göreve devam etmektedir.

E-Posta :

MÜBERRA ELLER

1984 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İlk öğrenimini Sürmene’de tamamlayarak, 2001 yılında Sürmene İmam-Hatip Lisesin’den mezun oldu. 2006 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olarak 2007 yılında Çorum ili Karakeçili Camii Kur’an Kursunda göreve başladı. Aynı yıl eğitim dolayısıyla Samsun Hasköy Kız Kur’an Kursuna naklen atanan Müberra ELER Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde İslam Hukuku alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

E-Posta :KURSTAN GÖRÜNTÜLER

    
                        

 

Canik Personeli
İl Müftüsü İlçe Müftümüz Daire Personeli Kurs Öğreticileri İmam-Hatipler Müezzin-Kayyımlar
Facebook
Personel Belgeler
Hutbe Konuları
DİBBYS
Samsun Namaz Vakitleri
Hac ve Umre
Kuranı Kerim
Üye Girişi
 5,538,593 Tekil Ziyaretçi Belediye Evleri Mah. Girne Sok. No:36 55080 Canik/SAMSUN
Tel: 0 362 238 88 08 Fax: 0 362 228 88 61
E-Mail: canik@diyanet.gov.tr
Sitemizdeki Tüm Modifikasyonlar İzin Alınarak Eklenmiştir.
Temanın Lisansı Nurullah ÇİÇEK'e Aittir.
Webmaster : Nurullah ÇİÇEK
Ağustos 27 2016 04:05:35
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.